Skip to content

Akrol Petrol Ürünleri Ltd. Şti


Kısa Tarihçe

2000 yılının sonlarında kurulan Akrol Petrol Ürünleri Ltd. Şti., 2001 yılından itibaren PVC ve yardımcı kimyasallar ticaretinde faaliyet göstermektedir. İthalat piyasasında olduğu kadar, İkitelli’de bulunan deposundan da yurtiçi piyasada kendine yer edinen Akrol Ltd.’nin çeşitli firmalardan distribütör ve acentelikleri bulunmaktadır.

Daha ziyade PVC yardımcı ham maddeleri alanında faaliyet gösteren Akrol Ltd.’nin portföyünde pencere profilcileri, suni deri, kablo, şeker ambalajı, PVC şişe üreticileri gibi firmalar yer almaktadır.

Akrol Ltd. performans ve mühendislik plastiklerinde önde gelen firmaların distribütörlüğünü almıştır. Distribütörlüğünü yaptığı firmalar; Arkema, Ferro, Omya, Herman Impex, Ruifeng Chemical, 3V Sigma, HRS Silicon ve Cognis’tir. 

Sektöründe kalıcı olmayı hedefleyen firmadan görüştüğümüz bir yetkili, amaçlarına ulaşmakta doğru müşterilerle çalışmanın önemli olduğunu düşünüyor ve seçici davrandığını belirtiyor. Müşterilerinin memnuniyeti ön planda tutan Akrol Ltd., proforma bazında aldığı siparişleri zamanında teslim etmeye özen gösterdiğini ve müşterilerini oluşabilecek gecikmelerden ötürü mağdur etmemek için de deposunda sürekli mal tutuyor. Geniş bir portföyleri olduğunu ve zaman zaman müşterilerinde gelen talep doğrultusunda da mal getirdiğini söyleyen yetkili, uygun şartlar oluştuğu takdirde polimer ticareti de yaptıklarını ifade etti.

Ürün Gamı

Akrol Ltd. temel olarak mühendislik ve performans plastikleri ticareti ile uğraşmaktadır. Firma, zaman zaman spot PVC satışı da gerçekleştirmektedir. 

Plastik Hacmi

Akrol, ayda yaklaşık 100-150 ton yardımcı kimyasal satış hacmine sahiptir.

Tedarik Kaynakları

Akrol Ltd., temel olarak distribütörü olduğu Arkema, Ferro, Omya, Herman Impex, Ruifeng Chemical, 3V Sigma, HRS Silicon ve Cognis’ten mal temin etmektedir.

PVC ticaretinde ise genellikle Asya’daki üreticilerle çalışmıştır.

Büyüme Planları

Akrol Ltd., 2001 yılından beri yardımcı kimyasallar ticareti yapmasına rağmen, plastik ham madde ticaretine son iki senedir ağırlık vermiş. Yakın dönemdeki hedefleri arasında, rakiplerinin yaptığı hatalardan ders alarak, bu hatalara düşmemek, sektördeki konumunu sağlamlaştırmak, daha iyi bir yere gelmek ve portföyünü her geçen gün büyüterek, pazar payını artırmak yer almaktadır.

ChemOrbis/İnternet Stratejisi

İnternetin günümüzün vazgeçilmezlerinden olduğunu söyleyen firma yetkilisi, firmalarına ulaşımı kolaylaştıran bir web-sitelerinin bulunduğunu belirtti.

ChemOrbis’in bulunduğu noktada sektördeki önemli bir eksiği kapattığını düşünen yetkili, sektör hakkında bilgilere ulaşmada çok hızlı ve etkin bir kaynak olduğunu belirtti. Özellikle, Uzak Doğu’da bulunan ofisinden gelen haberler sayesinde, söz konusu bölgedeki piyasanın da yakından takip edildiğini ifade etti. Ayrıca, yurtiçi ve yurtdışından yeni firmalarla tanışmak ve iletişim kurmak açısından da ChemOrbis’in kendilerine fayda sağladığını sözlerine ekledi.

  Sayfayı yazdırmak için tıklayın


Ücretsiz Deneyin