ChemOrbis
CMS Concept A.Ş.

30/08/2006 (08:30)


Kısa Tarihçe

CMS Concept Plastik San ve Tic A.Ş., 2005 yılının Ekim ayında Gaziantep’te plastik ham madde ticareti yapmak üzere kurulmuştur. Temel olarak, İç, Orta ve Doğu Anadolu’daki sanayicilere mal temin eden CMS Concept, firma politikası olarak plastik sektöründeki kullanıcıların ihtiyacını en uygun ve en hızlı şekilde gidermek olarak belirlemiştir. Müşterileri ile güven esasına dayalı bir ilişki kuran firma, kendisine gelen talepleri her koşulda karşılamayı hedeflemektedir. 

Kurulduğu günden itibaren hedeflerine ulaşmak yolunda emin adımlarla ilerleyen CMS Concept, kısa zamanda bunu başardıklarını ve yeni hedeflerle yollarına devam ettiklerini söyledi.

CMS Concept, plastik ham maddelerin yanı sıra masterbatch ticareti de yapmaktadır.

Ürün Gamı

CMS Concept’in ticaretini yaptığı plastik ham maddeleri arasında;

• PP (rafya, elyaf, enjeksiyonluk, BOPP)
• AYPE (filmlik)
• YYPE (şişirmelik, filmlik)
• PVC
yer almaktadır. Firma ayrıca masterbatch ticareti de yapmaktadır.

Plastik Hacmi

CMS Concept’in satışlarının yaklaşık olarak %60’ını PP, %23’ünü PE, %10’unu PVC ve %7’sini de antisplit-uv-masterbatch oluşturmaktadır. Firma halihazırda aylık ortalama 1000-1500 ton ticaret hacmine sahiptir.

Tedarik Kaynakları

CMS Concept, tedarik kaynaklarını seçerken öncelikle kaliteden ödün vermemeye dikkat ediyor. Firmadan görüştüğümüz bir yetkili, genellikle yurtiçinde satış yaptıklarını ve depolarında her zaman mal bulundurmaya özen gösterdiklerini belirtti. Asıl olarak Avrupalı üreticilerle çalışan firma, Türkiye’de sanayiciler için ürün markalarının önemli olduğunu vurguladı. Bu durumun kısmen kullanılan makinelerden kaynaklandığını belirten firmadan bir yetkili, kendilerinin de müşterilerinin istekleri doğrultusunda, güvenilir, yakın ve belirli üreticilerin mallarını temin ettiklerini sözlerine ekledi.

Yetkili, gümrük vergilerine tabi olması ve teslimat sürelerinin de çok uzun olması gibi nedenlerden dolayı, halihazırda Uzak Doğu menşeli kaynaklarla çalışmadıklarını belirtti.

Büyüme Planları

Kurulduğu günden bu yana istikrarlı bir şekilde büyüyen CMS Concept, bu yoldaki çalışmalarının devam edeceğini söyledi. Müşteri portföyünü büyütmeyi ve ticaret hacmini ilk etapta ayda 1500-2000 tona çıkarmayı planlayan firma yetkilisi, bu hedeflerine ulaşırken, kalite, güven ve müşteri memnuniyeti ilkelerinden ödün vermeyeceklerini belirtti. Sanayicinin aracı ithalatçısı olmayı isteyen CMS Concept, bu amacına ulaşmak için varolan ve potansiyel müşterilerine en uygun ham maddeyi en uygun koşullarla sunmayı hedeflemektedir.  

ChemOrbis/İnternet Stratejisi

ChemOrbis’in piyasadaki büyük bir eksiği tam zamanında doldurduğunu düşünen CMS Concept’ten bir yetkili, ChemOrbis sayesinde dünya piyasalarını yakından takip ettiklerini, piyasadaki eğilimleri görebildiklerini söyledi. Yetkili, ChemOrbis’in ihtiyacı karşıladığını düşünüyor.

ChemOrbis’in sunduğu piyasa bilgisinin yanı sıra bültenler, şirket profili gibi bilgilerle de firmaları desteklediğini söyleyen yetkili, internet üzerinden ticaret platformlarını da şartlar oluştukça kullandıklarını belirtti ve söz konusu ticaret araçlarının kendilerine potansiyel müşteri ve tedarikçilerle çalışmak açısından büyük fayda sağladığını sözlerine ekledi.
Copyright © 2002 ChemOrbis | www.chemorbis.com