ChemOrbis
YU-FA SENTETİK ÇUVAL

28/02/2007 (13:54)


Kısa Tarihçe

2005 yılında Fatih Akgün tarafından kurulan ve  Aralık 2006 tarihinde üretime başlayan YU-FA Sentetik Çuval San. ve Tic. Ltd. Şti. çuval sektöründe faaliyet göstermektedir. Şirketin aynı zamanda Akgün Boya adlı küçük ölçekli bir boya fabrikası da bulunmaktadır. Toplam 1000 m2 alan üzerine kurulmuş olan fabrika, Bozova, Şanlıurfa'da yer almaktadır

Şirket, yenilikçi ve modern üretim anlayışı, son teknolojiye sahip makine ekipman parkı ve konusunda tecrübeli uzman kadrosu ile Bozova, Şanlıurfa'da hizmet vermektedir. 

YU-FA Sentetik'in müşteri portföyünde tekstilciler, un ve yem üreticilerinin yanı sıra şeker üreticileri de bulunmaktadır. Şirket doğrudan tüketiciye yönelik hizmet sunma anlayışını benimsemiştir.

Ürün Gamı

PP rafya kullanımı bulunan YU-FA Sentetik Çuval San. Ve Tic. Ltd. Şti., anti-slip, ve masterbatch uygulamaları da yapmaktadır. Çuval üreten şirketin ürün gamında, boru çuval, körüklü çuval, cam çuval ve şeker, tahıl ve bakliyat çuvalları gibi çeşitler yer almaktadır.

Plastik Hacmi

Aylık 60-90 ton PP rafya kullanan şirketin, ortalama 1.000.000 adet/ay çuval üretimi bulunmaktadır.

Tedarik Kaynakları

Yurtiçi piyasaya çuval satışı gerçekleştiren YU-FA Sentetik Çuval San. Ve Tic. Ltd. Şti.,  şimdilik sadece yurtiçi piyasadan ham madde alımı yapmaktadır. Ancak, sektördeki mevcut konumunu güçlendirdikten sonra ithalat yapmayı da hedeflemektedir.

Alımlarında, Petkim malının yanı sıra Hint ve Avrupa menşeli malları da tercih eden şirket, dökme maldan ziyade paletli mal alımına özen göstermektedir.  Şirket, malın MFI değerine bilhassa dikkat etmekte ve MFI değeri 2,5-3 olan malları tercih etmektedir. Bununla birlikte, malın kalitesi, zamanında ve uygun koşullarla teslim edilmesi ve cazip fiyata sahip olması da şirketin tedarik konusunda önem verdiği unsurlar olarak öne çıkmaktadır.

Büyüme Planları

Mayıs 2007'de kapasite artışı gerçekleştirmeyi planlayan şirket, aylık PP kullanımını 150-180 tona çıkarmayı hedeflemektedir.

ChemOrbis/Internet Stratejileri

Internet kullanımının günümüzde oldukça yaygın olduğunu belirten şirketten bir yetkili, bir kaç ay içinde bir internet sitesi kurmayı da planladıklarını kaydetti.

ChemOrbis üyeliğinin, daha önce tanımadıkları tedarikçilere ulaşmak anlamında kendilerine oldukça fazla katkı sağladığını dile getiren yetkili, ChemOrbis'in rafine camiasında yer almanın kendilerini dış dünyaya tanıtmak bağlamında da oldukça faydalı olduğunu belirtirken, sitede en çok piyasa analizlerinden, günlük fiyatlardan ve istatistiklerden yararlandıklarını ifade etti. Diğer üyelerle ilgili bilgi edinmek amacıyla üye profillerini de takip ettiklerini söyleyen yetkili, e-pazar platformunu ise güvenle kullandıklarını açıkladı.
Copyright © 2002 ChemOrbis | www.chemorbis.com