Skip to content

Enpa


Kısa Tarihçe

1991 yılından bugüne plastik sektörüne hizmet veren Enpa Endüstri Kimyasalları ve Ekipman Pazarlama Limited Şirketi, Ineos Europe Ltd, Propex Fabrics, Multipowders, Bonar Yarns, Maris ve Colbond gibi önde gelen plastik ham madde ve makine üreticilerinin Türkiye distribütörü olarak faaliyet göstermektedir. Söz konusu temsilciliklere ek olarak özellikle ham maddelerde yurtiçi piyasaya stoktan satış hizmeti veren şirket, bu sayede müşterilerine hem zamanında teslimat hem de finansman kolaylığı sağlamaktadır.

Şirket, film, elyaf, rafya, çuval, keçe ve muhtelif enjeksiyon parça imalatına uygun ham madde ve ekipman tedariki sağlamaya çalışmaktadır. Genellikle tekstil, otomotiv, beyaz eşya ve tüketim ürünlerini kapsayan bir portföye mal tedarik etmektedir.


Ürün Gamı

Enpa'nın temsilcilikleri ve faaliyet alanları aşağıdaki gibidir;

  • Ineos Europe Ltd.: İplik, elyaf, ambalaj filmi için PP
  • Propex Fabrics: Duvardan duvara halı için polipropilen sırt bezi
  • Bonar Yarns: Sentetik çim halı ipliği
  • ILC Industrial Latex Compounds: Halı tabanı ve banyo paspasları için lateks bileşikler
  • Multipowders : Pulverize (toz) LAYPE
  • Maris : Plastik kompaund , masterbeç, termo kauçuk üretimi için çift vidalı ekstruderler
  • Colbond: Otomotiv ve yer döşemesi için PA, PET non-woven

Enpa aynı zamanda;

  • PP
  • PE'den (YYPE ve LAYPE) oluşan bir polimer portföyüne sahiptir.

Plastik Hacmi

Enpa, yıllık ortalama 40.000. ton/yıl plastik ham madde satış hacmine sahip olup, söz konusu rakamın %95'ini PP, %5'ini ise PE satışları oluşturmaktadır.

Tedarik Kaynakları

PP ham maddesinin tamamını Ineos'tan sağlamakta olan Enpa, Ineos'un Türkiye distribütörü ve temsilcisi olarak faaliyet göstermektedir. Bunun yanı sıra,  PP ve PE'nin yarı mamulleri olan özel çim halı iplikleri ve halı dokuma kumaşları da Enpa'nın faaliyetleri arasındadır.

Enpa aynı zamanda tüm plastik ham maddelerinin kompaundlarını yapabilecek makine ve ekipmanların  satışını da gerçekleştirmektedir.
 

Büyüme Planları

Enpa, kısa ve orta vadede yine satış ve temsilcilik ağırlıklı olmak büyümeyi hedeflemektedir. Şirket yetkilileri, distribütörlüğünü yaptıkları firmalardan aldıkları bilgi ve destek doğrultusunda büyümeye yönelik bazı planlar yapabileceklerini belirtiyorlar.

ChemOrbis/İnternet Stratejisi

Şirketten görüştüğümüz bir yetkili, Enpa'nın, internet ve e-ticaret konusundaki gelişmeleri yakinen takip eden ve etkin bir şekilde kullanan bir şirket olduğunu ifade etti.

Yetkili, ChemOrbis'in sunduğu hizmetlerden ilk kurulduğu tarihten bu yana  yararlandıklarını ifade etti. ChemOrbis'in zaman içinde Türk plastik sektörünün ihtiyaçlarına daha doğru çözümler sunmak yönünde gösterdiği gelişimi takdir ettiklerini belirtti. Yetkili, sitede en çok Günlük Fiyat Raporları ve Haftalık Piyasa Analizlerini takip ettiklerini, TTT (Teklif Toplama Talebi) bölümünü de mümkün olduğunca kullanmaya çalıştıklarını açıkladı. 

  Sayfayı yazdırmak için tıklayın


Ücretsiz Deneyin