Skip to content

Pakoplast Plastik


Ulusal ve uluslararası pazarda polimer ticareti yapan ve merkezi İstanbul'da bulunan Pakoplast, özellikle Türkiye piyasasına polimer sağlayan önde gelen tedarikçilerden biridir. Türkiye polimer sektöründeki geçmişi eskilere dayanan Pakoplast'ın temelleri, şirketin 1977 yılında plastik işleme işine girmesiyle atılmıştır. Türkiye'deki tesisinde Tofaş-Fiat ve Renault için çeşitli otomotiv ürünleri imal eden şirketin, plastik endüstrisinde kazandığı tecrübeler, 1982 yılında Pakoplast adı altında kurulan plastik ticaret şirketine taşınmıştır.

Bugün büyük bir petrokimya tedarikçisi olan Pakoplast, yalnız Türkiye geneline değil aynı zamanda komşu ülkelere de,  Türkiye-Avrupa-Asya-Amerika pazarlarından günün yüksek teknolojisiyle üretilen Olefinik ve Strenik polimer, kompaund ve mühendislik plastik ürünleri tedarik etmekte ve lojistik destek sağlamaktadır.

Sektörde uzman ve deneyimli personeliyle koşulsuz müşteri memnuniyeti ilkesini prensip edinen Pakoplast, müşteri odaklı çalışarak alıcıların, sipariş ettikleri ürünlerden optimum fayda sağlamalarını hedefler. Ayrıca satış sonrası sağladığı teknik destek ve düzenli bilgi akışı ile müşterilerinin ihtiyaçlarını tam ve isabetli bir şekilde tespit ederek doğru fiyattan doğru ürünü satın almalarını  temin eder.

Sektördeki 25 yıllık tecrübesi ve dünya çapındaki geniş tedarik ağı ile sektördeki gelişmeleri ve yenilikleri yakından takip eden Pakoplast, yeşil bir dünya için üzerine düşen sorumluluğun bilinciyle özellikle son tüketim plastik ürünlerinde çok kısıtlı sürede biyolojik olarak parçalanıp tekrar doğaya dönebilen plastikler üzerinde çalışmalar yaparak, halihazırda gelişmiş ülkelerin tercih ettiği, diğer ülkelerin ise küresel ısınmanın ve çölleşmenin önüne geçmek üzere çeşitli anlaşmalar, kısıtlamalar vs. uygulamalarla  bir süre sonra kullanmaya zorunlu bırakılacakları doğal plastikle ilgili olarak distribütörlük bazında ciddi çalışmalara girmiştir.  

Uluslararası ortaklarından  tedarik ve kalite desteği alarak, çözüm sağlayıcıyı olmayı ve temelinde sonsuz müşteri memnuniyeti  yatan geniş bir pazara sahip olmayı hedefleyen Pakoplast, bu hedefe ulaşmak için  polimer sektöründe uzman ve deneyimli, yüksek kalitede çalışanlara ihtiyacı olduğunu düşünmektedir. Şirket çalışanlarının tamamı, finans ve lojistik konusunda deneyimli kişilerden oluşmaktadır. Çalışanlar, bu konulardaki bilgilerini şirketin mükemmel endüstri ilişkileriyle birleştirerek müşterinin her türlü sorusuna ve ihtiyacına hızlı ve doğru bir biçimde cevap verebilmektedir.


Ürün Gamı

 • PE (AYPE, YYPE, OYPE, LAYPE)- Filmlik-Extrüzyonluk-Enjeksiyonluk
 • EVA (VA% 3-28: Filmlik-Extrüzyonluk-Enjeksiyonluk)
 • PP (PP homopolimer, PP kopolimer, PP random kopolimer)
 • PS (GPPS, XPS, EPS, HIPS)-Extrüzyonluk-Enjeksiyonluk
 • PET-PETG-PETA-Şişe, damacanalık-Ektrüzyonluk-Köpük levha
 • PVC (Süspansiyon, Emülsiyon)
 • Mühendislik Plastikleri: ABS/SAN/PC/PC-ABS/PBT/POM/PA
 • Kompaundlar: PP Talklı ve Caco3 katkılı, Mineral ve Cam Elyaf takviyeli  standart tippler veya müşteriye özel geliştirilmiş formüllü.
 • Nano Kompaundlar-Filmlik-Enjeksiyonluk-Ekstrüzyonluk
 • Termoplastik Elastomerler-SBS, SEBS, TPE, TPU, TPV
 • Bio-Polimerler-Pla ve bio polimer kopoliester bazli enjeksiyonluk, cast filmlik ve transparan ve  strec filmlik.
 • Malezya-Tayland-Vietnam üretimi Natürel Kauçuk ve Lateks

Plastik Hacmi

Şirketin yıllık 50,000 tonluk ticaret hacmi bulunmaktadır.

Tedarik Kaynakları

 • % 6,5 gümrük vergisine tabi ve Form A belgeli Asya ve Amerika menşeli petrokimya şirketleri  
 • Gümrük vergisinden muaf, ATR belgeli Avrupa menşeleri

Büyüme Planları

Tedarikçileri ile üst düzeyde faaliyetler gerçekleştirmeyi tercih eden Pakoplast, çalışmalarını bu amaca yönelik olarak sürdürmekte, plastik ticaretine bir mühendislik faaliyeti olarak yaklaşmaktadır. Daima büyük düşünerek, değişim ve gelişmeleri orta ve uzun vadede değerlendirmektedir. Hedeflerini sürekli olarak büyüten Pakoplast, sınırlarını Türkiye'nin ötesine taşıyacak ortaklık ve anlaşmaların eşiğindedir.

ChemOrbis/İnternet Stratejisi

Pakoplast'ın pazarlama amaçlarına yönelik olarak kurulmuş olan ve şu an günümüz ihtiyaçlarına yönelik bazı eklemelerin yapıldığı bir web sitesi bulunuyor. Şirket ayrıca, ileri bir internet stratejisine sahip olan ve müşterilerine yönelik olarak intranet ve B2B planları bulunan potansiyel Avrupalı ortağıyla bu konudaki çalışmalarını sürdürmeyi planlıyor. Pakoplast, Internet'in, piyasanın gündemini yakalayarak yenilikleri yakından takip etme ve araştırma yapma konusunda çok yararlı olduğunu düşünüyor.

Şirketten görüştüğümüz bir yetkili, Pakoplast'ın, ChemOrbis aracılığıyla Internet üzerinden alım satım yapma olanağını kullanarak yıllık poliolefin satış hacmini artırmak üzere ChemOrbis üyesi olduğunu dile getirdi. Yetkili,  günlük fiyatların yer aldığı içeriğin takip edilmesinin yanında ChemOrbis'e üye olmalarının en önemli nedenlerinden birinin de online satış yapmak olduğunu belirtti.

  Sayfayı yazdırmak için tıklayın


Ücretsiz Deneyin