ChemOrbis
Işık Plastik

05/06/2008 (15:46)


Kısa Tarihçe

1997 yılında İzmit'te 22.500 m2 alan üzerinde kurulan Işık Plastik, insan yaşamına plastik ile değer katma vizyonu ile üretim yapmaktadır. Gıda ve hızlı tüketim ürün ambalajları, endüstriyel levhalar, compound ve masterbatch üreterek özellikle, gıda, inşaat ve reklam sektörlerine hizmet veren öncü bir kuruluştur.

Şirketin üretim faaliyetleri teknolojik altyapıya her yıl yapılan yatırımlar ile sürekli artarak bugün yıllık 30.000 tona ulaşmıştır. Işık Thermoform markası ile gıda ve hızlı tüketim sektörüne; Spectar ve POLİCAM markaları ile yapı, sera ve reklam sektörüne; folyo ve plakalar ile iç dekorasyon, beyaz eşya ve otomotiv sektörüne Best markalı masterbatch ve kompaundlar ile plastik üretim sektörlerine hizmet vermektedir.

Ürün Gamı

•·         Işık Thermoform Baskılı ve Baskısız Bardak ve Yoğurt kaseleri

1. Otomat bardakları (Polipropilen)

2. Baskılı ayran, meyve suyu, yoğurt bardak ve kaseleri (Polipropilen ve Polistiren)

•·         POLİCAM Endüstriyel Levhalar

1. POLİCAM Akrilik Solid Levhalar (PMMA)

2. POLİCAM Çok Cidarlı Levhalar (Polikarbonat ve Polipropilen)

3. POLİCAM Solid Polikarbonat Levhalar

4. SPECTAR Solid PETG Levhalar

5. POLİCAM Polistiren Buzdolabı Levhaları

6. POLİCAM Kristal Duş Camları

•·         Best Masterbatch ve Compoundlar

1. Best Beyaz Masterbatch

2. Best Beyaz Compound

Plastik Hacmi

Şirketin yıllık 30,000 ton ham madde kullanımı mevcuttur.

Tedarik Kaynakları

Şirket, ham maddelerini Avrupa ve Uzakdoğu'dan karşılamaktadır. Yurtiçi alımları da bulunan Işık Plastik, tedarik hususunda malın teslimat koşullarına, fiyat avantajına ve malın kalitesine özellikle dikkat etmektedir.

Büyüme Planları

2007 senesini 50 milyon USD ciro ile kapatan Işık Plastik; 2010 yılına kadar oluşturduğu Ürün/Pazar stratejisi ile her yıl yıllık %20 büyümeyi hedeflemektedir. 

Chemorbis/Internet Stratejisi

Şirketten bir yetkili, sektördeki firmalarla Chemorbis üzerinden işbirliği kurmayı, hem tedarikçi hem de müşteri bakımından yeni ve cazip ortamlar oluşturabilmeyi hedeflediklerini ifade etti. Ayrıca, fiyatlama ve strateji konusunda Chemorbis Piyasa bilgilerinden yardım aldıklarını açıkladı. Ticaret platformunu kullandıklarını ifade eden yetkili, söz konusu platformun sektörü önemli ölçüde desteklediğini dile getirdi.
Copyright © 2002 ChemOrbis | www.chemorbis.com