Skip to content

NCT GrupKısa Tarihçe

NCT firması, 1980'lerin başında Hollanda'nın Breda kentinde kuruldu. Bugün NCT Grup, plastik hammadde ticareti ve dağıtımı konusunda dünyaya yayılmış ofisler zinciri aracılığıyla hizmet vermekte. NCT, Hollanda, Polonya, Birleşik Arap Emirlikleri, Hong Kong ve Kenya'daki ofisleri ile faaliyetlerini dünyanın belli başlı petrokimya merkezleriyle yakın temas içinde sürdürüyor. NTC'nin her bir kolu, dünya çapındaki operasyon ağının yapısı sayesinde küresel ve bölgesel piyasalarda yakın vadede geçerli olan en yeni eğilimler paralelinde faaliyet gösteriyor.

NCT'nin stratejisi, başlıca tüketim polimerlerinin üreticileri ve son kullanıcıları arasındaki zincir açısından katma değer yaratma hedefine yönelik. ISO 9002 sertifikalı bir kuruluş olan NCT poliolefin, polistiren, pet, pvc ve diğer plastik hammaddelerinin ticaretini yapıyor. NCT'nin Dubai ofisi tarafından hizmet verilen Türkiye piyasası, 1992'den beri NCT Global faaliyetlerinde önemli bir yer tutuyor.

NCT'nin temel stratejisi, tedarikçilerine ve müşterilerine, pazarlarındaki en yeni eğilimlere ve talepler doğrultusunda yüksek kalitede hizmet sağlama ekseninde oluşturulmuş.

Ürün Gamı

NCT'nin ürün portföyü şu bölümlere ayrılıyor:

NCT Temel Polimerler

LDPE
LLDPE (Bütan, Metalosen, Oktan, Heksan)
HDPE
PPH
PPC
PS
PET
PVC

MCT Bir Derece Düşük Düzeyli Polimerler

Metalosen
Octan
Heksan

NCT Düşük Düzeyli Polimerler

LDPE
LLDPE Bütan
HDPE
PPH
PPC
PS

Plastik Tüketimi

NCT Grup, yıllık hammadde ticareti 250,000 ton. Bunun yaklaşık 100,000-120,000 tonu NCT Ortadoğu çevresinde gerçekleşiyor. Ürün tüplerine göre ticaret oranları şöyle:

Poliolefinler   %50
PVC   %35
Diğerleri (PET, PS)   %5

NCT Ortadoğu'nun faaliyetleri, Birleşik Arap Emirlikleri, G.C.C. ülkeleri, Hint yarımadası, İran, Türkiye, Doğu Afrika ve Güney Doğu Asya'yı kapsıyor.

Tedarik Kaynakları

NCT, ticaretini yaptığı hammaddeleri Avrupa, Ortadoğu ve Asya'daki büyük üreticilerden sağlıyor.

Büyüme Planları

Kuruluş, geçtiğimiz günlerde Almanya'da satış faaliyetlerini yoğunlaştırmak üzere personel sayısını artırarak operasyonlarını büyüttü. NCT aynı zamanda Polonya'ya yönelik olarak da personel sayısını artırdı ve operasyon çapını genişletti.

ChemOrbis/İnternet Stratejisi

Aktif bir internet kullanıcısı olan NCT grup, internetten müşterilerine katma değerli hizmetler sunmak için yararlanıyor. NCT, müşterileri, NCT'nin internet sitesindeki haberlere, piyasa bilgilerine, fiyatlara, piyasa eğilimi ile ipuçlarına ücretsiz erişim olanağına sahip. Firmadan bir yetkili, bu hizmetler için müşterilerden ücret alınmasının düşünülmediğini belirtiyor. Müşterilere, bireysel olarak veya yüklü miktarda alım yaparak alım güçlerini artırmak üzere küçük ila orta büyüklükte alıcı grupları oluşturarak online alım yapma olanağı da sunuluyor. NCT, aynı zamanda, ortaklarına, ürünün bulunabilirliğini, kişisel alım tarihçesini, dünya çapında kapasite hacmini, uzun vadeli fiyat kontratlarını ve veri tablolarını da sunuyor.

ChemOrbis'in web sitesini ilginç bulduğu ve içeriği beğendiği için ChemOrbis üyesi olmaya karar vermiş olan NCT, burada sunulan bilgileri takip etmeye devam etmek istediği için üyeliğini bu yıl yeniledi. NCT, ayrıca ilerde, ChemOrbis üzerinden açılan ihalelere katılarak online elektronik platform aracılığıyla alım satım yapmayı düşüneceklerini de belirtiyor.

  Sayfayı yazdırmak için tıklayın


Ücretsiz Deneyin