Skip to content

MerşetKısa Tarihçe

Merşet Ambalaj tecrübeli yönetim kadrosu ile, üretim teknolojilerini yakından takip ederek balonlu ambalaj malzemesi üretiminde yıllardır hizmet vermektedir. Züher Kabbani tarafından 1979 yılında kurulan firma Türkiye'nin ilk ve en büyük balonlu ambalaj üretim tesisidir. 3700 m2'si kapalı olmak üzere, toplam 5 000 m2 alan üzerinde 40 kişilik personeli ile üretimini sürdürmektedir.

Ürün Gamı

Merşet Ambalaj'ın üretimini ve pazarlamasını yaptığı ürünler şu şekilde sıralanabilir:

Balonlu ambalaj malzemesi
Yansıtıcı izolasyon malzemesi
Laminasyon uygulamaları ( Kağıt, Kumaş, Alüminyum, Pet, Opp, vs.)
Hava yastıklı ambalaj malzemesi
"La barket" kapak yapıştırma makineleri
"La Barket" PP Gıda kapları

Asıl üretim alanı olan balonlu ambalajlarla Merşet Ambalaj, ayda 460 ton olan PE işleme kapasitesinin %90'ını yurt içinde tüketicilere sunmakta, %10'luk bir kısmını ise çeşitli ülkelere ihraç etmektedir.

Balonlu ambalajların yanı sıra, Merşet Ambalaj "İzo Alümer" yansıtıcı izolasyon malzemezini de üretmektedir. İzo Alümer, sentetik bir polimer olan PE ile tamamen doğal bir metal olan Alüminyum kullanılarak üretilmektedir. İzo-Alümer'in üretiminde hiçbir kimyasal kullanılmamakta, tamamen ısıl işlemler uygulanarak üretilmektedir. İzo Alümer, iki kat PE baton tabakasının üzerine %99 saflıkla Alüminyum folyo kaplanmasından oluşturulmuştur. İzo-Alümer, doğaya zararlı olabilecek hiçbir kimyasal hammadde ve katkı maddesi içermemektedir.

İzo Alümerler, hayvan barınaklarında, çatı izolasyonlarında, depo ve hangar izolasyonunda, havalandırma kanallarında, konteyner izolasyonunda, çadırlarda, tavuk çiftliklerinde, prefabrik yapılarda ve palet izolasyonunda kullanılmaktadır.

Firma bunun yanında, ithal ürünlerine bir yenisini daha eklemiş olup, yeni ambalaj makineleri ile çok geniş bir müşteri kitlesi hedeflemekte, bu ürünüyle performans hijyen, sağlık ve güvenirliğe önem veren işletmelere gıda ambalajlama çözümleri üretmektedir. Bu yeni makineler, gıda ile ilgili ürünlerin ambalajlamasına en uygun, PP, PS, PVC ve alüminyum kapların üzerini, yine gıda ambalajlamasına uygun PP, kağıt ve alüminyum filmler ile ısıyla kaynak yapmak sureti ile kapatmaktadır. Ambalajlama sonrası ürün tümüyle dış etkilerden korunmakta ve hava almaz hale gelmektedir.

Plastik Tüketimi

Merşet Ambalaj, aylık bazda ortalama 460 ton filmlik HDPE ve filmlik LDPE işlemektedir. Bu miktarın %90'ı LDPE'den oluşmaktadır.

Tedarik Kaynakları

Merşet Ambalaj, üretimde kullandığı hammaddelerin tedarikinde hem doğrudan üreticilerle, hem de aracı kuruluşlarla birlikte çalışmaktadır. Hammadde tedarikinde ağırlıklı olarak Avrupa ve Ortadoğu ülkeleri ön plana çıkmaktadır. Ancak piyasa koşullarına göre tüm kaynaklardan faydalanılmaktadır.

Büyüme Planları

Firma yetkilileri, koruyucu ambalaj alanındaki yatırımların süreceğini ifade ediyor. Firmanın üretiminin önümüzdeki yıllarda ondüle karton, shrink ve stretch film alanlarına konsantre olacağı bildiriliyor. Bunun yanı sıra, Merşet Ambalaj çatısı altında, ambalaj makineleri, yedek parçaları ve kimyevi maddeler, sentetik yağlar ve hammadde ticaretine yönelik bir kuruluş da faaliyete geçmiştir.

ChemOrbis/İnternet Stratejisi

Görüşülen firma yetkilileri, internet teknolojisinden tam anlamıyla faydalanabilmek için öncelikle firmayı tanıtan web sayfasının açıldığını belirtiyor. Kurulmakta olan ticaret ve pazarlama firmasının da etkin bir şekilde internetin sunduğu imkanlardan yararlanacağı bildiriliyor.

Yetkililer, ChemOrbis'in firma için, genel piyasa hareketlerini takip etmekte ve doğru zamanda doğru kaynaklardan uygun fiyatlarla mal tedarik etmekte yardımcı olduğunu ifade ediyor.

  Sayfayı yazdırmak için tıklayın


Ücretsiz Deneyin