ChemOrbis
Konimpex

28/01/2005 (09:43)Kısa Tarihçe

Konimpex Ltd., 1989 yılında ortaklarıyla yurtiçi ve yurtdışı ticaret yapmak üzere limited şirket olarak kuruldu.

Kurucularının Modern C.I.S piyasalarındaki kapsamlı bilgisi, Konimpex'in faaliyetlerini geliştirmesini sağladı. O dönemde ticaret genel olarak çok geniş kapsamlı ve yoğundu. Şirket, daha sonra hammadde, yarı işlenmiş endüstriyel ve kimyasal madde ticareti alanında uzmanlaşmaya başladı. Konimpex, faaliyet alanlarını da geliştirdi. Bugün ortakları arasında Avrupa, Asya (Hindistan, Tayland, Endonezya, Malezya, Tayvan, Sri Lanka), Orta Doğu (BAE ) ve hem Kuzey hem de Güney Amerika (Kolombiya, Kanada, Küba)'dan şirketler yer alıyor.

15 yıllık faaliyetleri sırasında, Konimpex, müşterilere sunduğu ticari hizmet için bir altyapı oluşturdu. Polonya'da dört deposu bulunan şirketin, aynı zamanda çeşitli ülkelerin limanlarında mal depolama imkanı da bulunuyor. Genel merkezi Konin, Polonya'da yer alan şirketin Moskova, Rusya ve İstanbul,Türkiye'de temsilcilikleri bulunuyor.

Şirket Türkiye'deki faaliyetlerine 2002'de başlamasına rağmen, İstanbul ofisi Ağustos 2003'de açıldı. Ticaret hacmi büyüdüğü ve kapasiteler arttığı için, İstanbul'da bir ofisin açılması zorunlu hale geldi. Üretilen maddeler kataloğuna yeni ürünler eklendi ve Türk piyasasının canlılığı ülkeye ilk adımın atılması kararına yol açtı.

Ürün Çeşitleri

Konimpex, şu anda çeşitli ürünler ve hizmetlerde uzmanlaşmış aşağıdaki bölümlerden oluşuyor:

Karbon Siyah Bölümü- Karbon siyah satışı,
Aktif olmayan Karbon Siyah Bölümü- Aktif olmayan karbon siyah satışı,
Kauçuk Bölümü- Sentetik kauçuk, doğal kauçuk, çökertilmiş silis, çinko oksit, titanyum dioksit, kauçuk akselatörü, tmq ile lastik ve kauçuk endüstrisi için gerekli diğer hammaddelerin satışı,
Plastik Bölümü- Polietilen, HDPE, LDPE, polipropilen PP gibi sanayi için gerekli hammaddelerin satışı
PVC Bölümü-Polivinil klorür-PVC satışı
Hammadde Bölümü- Krizotil elyaf satışı
Maden Filizi Bölümü- Selüloz satışları

Konimpex Türkiye'ye şu plastikleri sağlıyor:

Filmlik, şişirmelik, enjeksiyonluk, boruluk HDPE
LDPE
Emülsiyon PVC ve süspansiyon PVC
PP ve PS, 2005'te ürün çeşitlerine eklenecek

Plastik Hacmi

Konimpex, 2005 yılı içinde, 500ton/aylık polimer ticaret hacmi hedefine ulaşmayı planlıyor. Buna ek olarak, şirket Türkiye'ye 100 ton/aylık kauçuk ve yaklaşık 800-1000 ton/aylık karbon siyah sağlıyor.

Tedarik Kaynakları

Konimpex, çoğunlukla Rusya, Ukrayna, Özbekistan, Türkmenistan, Azerbaycan ve diğer eski Sovyet Cumhuriyetlerinden ithal edilen malları tedarik ediyor.

Büyüme Planları

Konimpex, dünyaya çok çeşitli ürünler tedarik ediyor. Şirket, 2005 yılında, Türkiye'ye diğer plastik hammaddelere ek olarak, PP ve PS tedarik etmeyi planlıyor. Konimpex, şu anda çoğunlukla karbon siyahtan oluşan, Türkiye'ye teslim edilecek malları, Ukrayna limanlarında depoluyor. Fakat, şirket, müşterilerine maddeleri çabuk tedarik edebilmek için Türkiye'ye kendi depolarını açmayı düşünüyor. Şirket, ayrıca Ukrayna'da polimerler için bir depo kurmayı da planlıyor.

ChemOrbis/İnternet Stratejisi

Konimpex, Chemorbis tarafından sağlanan bilgi sayesinde düzenli olarak günlük piyasayı takip ediyor. Günlük haber başlıkları ve haberler, piyasanın mevcut durumu hakkında detaylı bilgi ve olası gelişmelerle ilgili genel bir görünüm veriyor. Şirket ayrıca, yeni potansiyel müşterilerle irtibat kurmak ve yeni ticaret olanaklarını keşfetmek için ChemOrbis ticaret araçlarını kullanıyor
Copyright © 2002 ChemOrbis | www.chemorbis.com