ChemOrbis
Derya Büro

17/02/2005 (10:05)Kısa Tarihçe

Derya Büro, Selim Kohen tarafından 1995 yılında İstanbul'da kuruldu. Üretime ilk başladığı günden bu yana firma, kırtasiye alanında pazar liderliğini hedef aldı. 7000 m2 kapalı alana ve toplam 15 000 m2 toplam alana sahip olan Derya Büro, 139 kişiye istihdam sağlıyor. Derya Büro, 1 ekstrüzyon, 2 dilimleme ve 13 kesim makinesinin yanında, kompresör ve benzeri gibi yardımcı makinelerle üretimini sürdürüyor. Üretimin %40'lık bir kısmı başta İngiltere, İtalya, Romanya, Yunanistan ve Bulgaristan olmak üzere çok sayıda ülkeye ihraç ediliyor.

Ürün Gamı

PP film
PP poşet dosya
PP telli dosya
Tüm ofis malzemeleri (kalem, delgeç, vs.)

Plastik Hacmi

Derya Büro toplam olarak yılda 2650 ton CPP ve 1200 ton kağıt kullanmaktadır.

Tedarik Kaynakları

Derya Büro hammadde tedarikinde ağırlıklı olarak Avrupalı üreticilerle çalışmayı tercih etmektedir. Başlıca tedarikçileri arasında Basell, Borealis, Hellenic ve TVK bulunurken, nadiren de olsa yurtiçi distribütörlerle de çalışılmaktadır.

Büyüme Planları

Şu anda şeffaf film alanında faaliyet gösteren firma, renkli film imalatı ile kapasitesini artırmayı planlamaktadır. İlave olarak yıllık 2400 ton renkli film imal etmeyi planlayan firma, toplam PP kullanımını yılda 4200 tona çıkarmayı hedeflemektedir.

ChemOrbis/İnternet Stratejisi

Firma yetkileri, ChemOrbis'in plastik piyasasını düzenli olarak takip etmek açısından çok faydalı bir araç olduğunu düşünüyor. Özellikle piyasa raporları ve ürün analizlerinden faydalandıklarını belirten firma yetkilileri, ChemOrbis'in trendleri etkin bir şekilde tespit ettiğini belirtti.

Firma, ticaret platformlarının talep oluşturma açısından oldukça etkili olduğunu belirtirken, bu ortam aracılığı ile hedefledikleri kitlelere ulaşabildiklerini ve kullanımlarının her geçen gün arttığını da açıkladı.
Copyright © 2002 ChemOrbis | www.chemorbis.com