Skip to content

Ur-SaKısa Tarihçe

Ur-Sa Plastik Çuval San. ve Tic. Ltd. Şti. 1979 yılında Adana'da kurulmuştur. Firma kurucuları olarak Kadir, Aysel, Uğur ve Sadık Büyükkardeş, kuruluşundan bu yana Ur-Sa’nın en yüksek teknolojiyle PP ve PE ambalaj ürünleri üretmesini hedeflemektedir.

Firma yetkilileri, Ur-Sa’nın en büyük avantajının, tek bir çatı altında çok çeşitli sentetik ambalaj ürünleri ve dokuma kumaşları üreterek, müşterilerinin endüstri ve tarımsal ambalajlama ihtiyaçlarını en doğru ürünle çözmesi olduğunu açıklıyor.

Ur-Sa, 1996 yılında Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi bölgesindeki yeni ve modern fabrika binasına taşınarak, özellikle 2000 yılından sonra yatırımlarını hızlandırmıştır.

Ur-Sa Plastik, kuruluşundan bu yana geçen 30 yılı aşkın sürede, yeni yatırımlarla kapasitesini sürekli genişletmiştir. Halen 8000 m2’si kapalı olmak üzere toplam 12000 m2 alan üzerinde faaliyet gösteren Ur-Sa, aynı zamanda 125 kişiye istihdam sağlamaktadır. Türkiye’de tek çatı altında starlinger dokuma (dar, geniş, file), raschel dokuma, sulzer dokuma, laminasyon, extruder, iplik hattı, film hattı bulunan ender kuruluşlardan biridir.

Firma, ürünlerinin %35’ini ihraç etmektedir. İhracatın %80’ini AB ülkeleri, %20’sini ise Ortadoğu ve diğer ülkeler oluşturmaktadır. Ur-Sa bünyesinde yer alan RA Dış Ticaret, Avrupa ve Ortadoğu’da önemli müşteri potansiyeline sahip ve detaylı piyasa araştırmalarıyla, mevcut müşteri portföyünü geliştirmektedir.

Ürün çeşitliliği ve müşteri memnuniyeti felsefesi ile müşterilerine ambalajda en doğru çözümü sunabilmek için müşteri odaklı özel çözüm çalışmaları yapan Ur-Sa, müşterilerinin bütün alternatifleri değerlendirmesini sağlayarak, doğru ambalajla maksimum faydayı sağlamasını kendisine ilke edinmiştir. Firma, devamlı yeni ve teknolojik ürünler geliştirerek, müşterilerinin maliyetlerinin düşmesini ve ürün kalitesinin korunmasını sağlamaktadır.

Ürün Gamı

  PP Çuval (un ve yem çuvalı, lamineli kömür çuvalı, iç torbalı çuval, ventilli çuval, körüklü çuval, harar çuval, kutu çuval)
  PP Kumaş (geotekstil kumaşları, tarımsal kumaşlar, taban örtüsü, big bag kumaşı...)
  PE File Kumaş (gölgeleme, sera tülü, dolu tülü, arı tülü, koruma tülü...)
  PP File Çuval
  PE Raschel File Çuval
  PP Big Bag

Plastik Hacmi

Firma 5 000 ton/yıl PP rafya ve 1 000 ton/yıl HDPE kullanmaktadır.

Tedarik Kaynakları

Ur-Sa, değişen piyasa koşullarını dikkate alarak, hemen hemen tüm PP rafya üreticilerinden hammadde almaktadır.

Büyüme Planları

Son iki yılda üretimini iki katına çıkaran Ur-Sa mevcut kapasitesini ve aynı zamanda ürün çeşitliliğini artırmak üzere çeşitli yatırımlar üzerinde çalışmaya devam etmektedir. 2006 yılında hammadde kullanımını %25 artırmayı hedeflemektedir.

ChemOrbis/İnternet Stratejisi

Ur-Sa’dan görüşmüş olduğumuz bir yetkili, Chemorbis kullanarak, polimer dünyası hakkında en son bilgilere günlük sahip olunabildiğini, piyasayı bir bütün olarak değerlendirme avantajına sahip olduklarını ve karar verme aşamasında söz konusu bilgilerin kendilerine yardımcı olduğunu kaydetti.

Elektronik ticaret platformunu da kullandıklarını belirten yetkili, açmış oldukları talep ve ihaleler sayesinde yeni firmalarla tanışma ve global fiyatlara ulaşma şansı elde edebildiklerini belirtti.

  Sayfayı yazdırmak için tıklayın


Ücretsiz Deneyin