ChemOrbis
Nepa

24/11/2005 (15:18)Kısa Tarihçe

NEPA Plastik Kimyasal Madde ve Petrol Türevleri Tic. Temsilcilik Ltd. Şti. Türkiye’nin her geçen yıl artan plastik ve kimyasal taleplerine paralel olarak Şubat 2000’de İzmir’de kurulmuştur.

Şirket kurucusu ve çalışanlarının çoğunu Petkim’de uzun süre çalışmış ve sektörde 25-30 yıllık tecrübesi olan bir ekip oluşturmuştur. Şirketin, naftadan polimerlere uzanan geniş bir ürün portföyü bulunmaktadır.

Nepa, İsrail, Macaristan, Çek Cumhuriyeti gibi ülkelerden hammadde üreticilerinin Türkiye temsilcilikleri yanında, Türkiye’den çeşitli ülkelere ihracat da yapmaktadır.

Ürün Gamı

Nepa, polimelerin yanı sıra petrokimyasal hammadde satışı da yapmaktadır. Firmanın satışını yaptığı polimeler arasında ;

          PP
          PVC
          HDPE
          LDPE
          PS
          EPS

bulunurken, petrokimyasal hammaddeler arasında;

          Nafta
          Monomerler (etilen, propilen, stiren, EDC, VCM)
          Aromatikler (benzen, stiren, PX, Pygas)
          Elyaf hammaddeleri (ACN, Kaprolaktam, MEG, DEG, PTA
          Diğer Kimyasallar (Adipik Asit, Okzo Alkoller, PA, Methanol)
          Katkı Maddeleri (CPE)

yer almaktadır.

Plastik Hacmi

Nepa, 2004 senesinde 60.000 ton polimer satışı ve 210.000 ton petrokimyasal hammadde ticareti gerçekleştirilmiştir.

Tedarik Kaynakları

Nepa’nın başlıca tedarik kaynakları arasında Carmel Olefins Ltd – İsrail, Borsodchem Rt –Macaristan, Chemopetrol A.S.– Çek Cumhuriyeti, J & S Energy S.A. – Polonya, Integra – Belçika, Koch Industries – Amerika ve Peninsula Trading –Portekiz bulunmaktadır.

Büyüme Planları

Nepa Plastik, gerek plastikler gerekse petrokimyasallarda gerekli portföye sahiptir. PP tedarikinde, yeni Carmel kapasitesi ile gerekli hacim sağlanacaktır. Nepa, katkı maddeleri, kimyasallar ve katalizör sahasında büyümeyi hedeflemektedir.

ChemOrbis/İnternet Stratejisi

Internetin vazgeçilmez bir kaynak olduğunu düşünen firma, bu doğrultuda web sitesinin hazırlanması için gerekli çalışmaları yürütmektedir.

Nepa, ChemOrbis’i vazgeçilmez bir referans ve başvuru noktası olarak görmektedir. ChemOrbis’in sunduğu içeriğin mükemmel olduğunu düşünen firma, Çin’de ve Lübnan’da açılan yeni ofislerle ChemOrbis’in daha global bir konuma ulaştığına inanmaktadır.
Copyright © 2002 ChemOrbis | www.chemorbis.com